Gönder
İptal veya Değişiklik

İletişim

Adres

Gulan Street, Erbil, Iraq

Telefon: + 964 662 10 5000

Telefon: +964 750 12 85 908 

Fax: +964 66 210 5001
info.divanerbil@divan.com.tr
sales.divanerbil@divan.com.tr

AIzaSyD2BYIlzZD6V03nr5KzBdeiXhwrrNHZbIM

Divan Erbil

Divan Erbil Hotel

Gulan Street

Divan Erbil Hotel Property

Arbil 44001, Iraq

+964 66 210 5000

Erbil Uluslararası Havaalanı

Erbil Uluslararası Havaalanı

Arbil 066

Iraq

erbilairport.com

+964 66 281 0000

Ulaşım

Erbil Havalimanı, Divan Erbil'den arabayla 9 km ve yaklaşık 10 dakika uzaklıktadır.

Yol Tarifi

Otel Hizmetleri

Valet, kiralık arabalar, otele ve havalimanına servis hizmeti ve limuzin servisleri mevcuttur. Daha fazla bilgi için lütfen resepsiyona danışın.

Erbil Yakındaki Görülecek Yerler

Sami Abdul-Rahman Park

Gulan Caddesi’nde Divan Erbil’in tam karşısında Sami Abdül-Rahman Parkı bulunmaktadır. Irak’ın en büyük parkı olan Sami Abdül-Rahman, güzel kokulu gül bahçeleri ve huzur veren dingin gölü ile hem halkı hem de turistleri fazlasıyla cezbetmektedir. Bir öğleden sonranızı parkı gezmeye ayırın, ağaç şeritli patika yolların ve yemyeşil bahçelerin keyfine doyasıya varın. İsterseniz parkın içindeki kafede demirhindi şerbetinin tadına bakın, isterseniz bir bankta doğanın seslerini dinlemenin huzurunu yaşayın.

Yol Tarifi

Erbil Kalesi

Erbil Kalesi, dünyanın en eski kalesi olup içerisinde çok iyi korunmuş mavi arabesk desenler ile süslenmiş ve antik mimariden esinlenilerek yapılmış cıvıl cıvıl dükkanlar mevcuttur. Kaleyi ziyaret ettiğinizde, kalenin dolambaçlı yollarında bugün, sokak tüccarlarının atalarının geleneklerini devam ettirmekte olduklarını keşfedecek ve çömlekçilik zanaatlerini halen aynı usüllerle gerçekleştirdiklerini göreceksiniz; aynı Binbir Gece Masalları’ındaki gibi. Kalenin yukarı kısımlarında ise yeşil parkları, soğan kubbeli camileri ve modern hükümet binalarını görebileceğiniz panaromik görüntünün keyfini çıkarabilirsiniz.

Yol Tarifi

Kürt Tekstil Müzesi

Geleneksel giysilerin rengarenk dünyasını keşfetmek isterseniz, Kale’deki kendisine hayran bırakan tarihi yapısı içerisinde Kürt Tekstil Müzesi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz.


Yol Tarifi

Hawler Park

Otelden sadece on dakika uzaklıkta olan Hawler Park, şehir merkezinde yer almaktadır. Kale’nin içerisindeki kafeleri ve kemeraltı boyunca bir tarafta uzanan dükkanları ile yüzleşen geniş meydandaki etkileyici çeşmeleri, eski Souq pazarının modern bir yorumuna tanık olmanızı sağlayacaktır.

Yol Tarifi