Onayla
İptal veya Değişiklik

Otel Konumu

Harita ve Konum

Esentepe Mahallesi Ahmet Gazi Ayhan Bulvarı No:161 Melikgazi 38060 Kayseri, Turkey
T: +90 (352) 252 2000
Fax: +90 (352) 252 2049
E-mail: info.kayseri@divan.com.tr
Web: www.divan.com.tr

AIzaSyD2BYIlzZD6V03nr5KzBdeiXhwrrNHZbIM

Divan City Kayseri

Esentepe Mahallesi Ahmet Gazi Ayhan Bulvarı No:161 Melikgazi 38060 Kayseri, Turkey

Divan City Kayseri;havalimanına 15 dakika, Erciyes Kayak Merkezi’ne 30 dakika, organize sanayi bölgesine ve şehir merkezine ise 10 dakikada ulaşılabilen konumuyla hem iş hem de tatil amacıyla seyahat edenler için mükemmel bir lokasyon sunuyor.

Anadolu misafirperverliğine modern bir yorum katan konforlu odalara, yörenin leziz mutfağından ilham alan Divan Pub eşlik ediyor. Son teknolojiyle donatılmış toplantı odaları etkinliklerinizin başarılı olması için ideal bir ortam sağlarken;sauna ve buhar odasının da bulunduğu fitness merkezi, formuna dikkat eden misafirlerimizi bekliyor.

Genel Bakış

Divan City Kayseri;havalimanına 15 dakika, Erciyes Kayak Merkezi’ne 30 dakika, organize sanayi bölgesine ve şehir merkezine ise 10 dakikada ulaşılabilen konumuyla hem iş hem de tatil amacıyla seyahat edenler için mükemmel bir lokasyon sunuyor. Anadolu misafirperverliğine modern bir yorum katan konforlu odalara, yörenin leziz mutfağından ilham alan Divan Pub eşlik ediyor. Son teknolojiyle donatılmış toplantı odaları etkinliklerinizin başarılı olması için ideal bir ortam sağlarken;sauna ve buhar odasının da bulunduğu fitness merkezi, formuna dikkat eden misafirlerimizi bekliyor.

Yakın Çevre

Tarihi 6000 yıl öncesine kadar uzanan Kayseri;oyıllardan günümüze kadar bir ticari ve sosyal merkez olarak önemini korumuş, çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Asurlar dönemindeki ticaret kolonileri olan Karumlarınmerkezi buradadır, İpek Yolu buradan geçmiştir, Selçuklular döneminde ise birbirinden güzel eserler yine Kayseri’de inşa edilmiştir. Kayseri’nin tarihî izleri bugün de gezilebilen antik kentlerinde, yeraltı şehirlerinde, kilise, cami ve kümbetlerinde görülebilir.
Tarih kadar doğa da Kayseri’ye cömert davranmış, Türkiye’nin görülebilecek en güzel bazı yerleri bu yörede ortaya çıkmıştır. Sönmüş bir volkan olan Erciyes Dağı şehrin bir sembolü olmakla kalmayıp, tarihteki patlamalarıyla Kapadokya’daki peribacalarının oluşmasına da sebep olmuştur. Çağıl çağıl akan Kapuzbaşı Şelalesi ve göçmen kuşların uğrak noktası olan Sultan Sazlığı Millî Parkı ise doğa meraklılarına birbirinden güzel manzaralar sunar.
Ticaret geleneği sebebiyle büyük bir kapalı çarşının bulunduğu Kayseri’nin mutfağı da Anadolu’nun en zengin mutfakları arasındadır. Pastırmacılar Çarşısı’nda pastırma tatmalı, Kayseri’nin meşhur sucuk ve mantısını da denemeden geçmemelisiniz. Şehirdeki gezilerinize Cumhuriyet Meydanı’nda surları ve saat kulesini görerek başlayabilir, Kültepe Antik Kenti’nde Hititler dönemine ait kalıntıları inceleyebilir, merkezden biraz daha uzaklaştığınızda ise Erciyes Dağı’nın ovaların ortasındaki görkemli yükselişine şahit olabilirsiniz.

Kayseri Gezilecek Yerler

KültepeAntik Kenti (26 km)

Kültepe (ya da Asurların kullandığı ismiyle Kaniş), Kayseri’nin geçmişini 6000 yıl öncesine götüren gerçek bir tarih hazinesidir. Otele 26 km mesafede bulunan bu antik kentte Hititler döneminden yerleşim, ticaret, ibadet ve yönetim amaçlı birçok binanın kalıntıları görülebilir. Bölgede yapılan kazı çalışmalarında Hitit diline dair en eski eserlerin yanında Asur, Helen, Roma, Pers dönemlerinden kalıntılar çıkarılmıştır. Antik kentin tarihçiler için en önemli kısımlarından biri de Kaniş-Karum’dur. Kaniş-Karum, Asurlular dönemindeki ticaret kolonileri olan “karum”larınmerkezi ve en büyüğüdür. 

Kayseri Cumhuriyet Meydanı (5 km)

Kayseri’nin modern ve tarihîyüzünü bir arada deneyimleyebileceğiniz bu meydanda birçok önemli yapıyı görmeniz mümkün. Şehrin en gösterişli yapılarından Kayseri Kalesi ve surlarının tarihi, 3. yüzyıldaki Roma devrine uzanır. Bugünkü şeklini ise Selçuklular döneminde I. AlâeddinKeykubat zamanında almıştır. Meydanda bulunan 10 metre yüksekliğindeki Kayseri Saat Kulesi, 1906 yılında II. Abdülhamit zamanında inşa edilmiştir. Meydanda ayrıca Mimar Sinan tarafından yapıldığı rivayet edilen Kurşunlu Camiide görülebilir.

MahperiHunat Hatun Külliyesi (6 km)

Selçuklu sultanı I. AlâeddinKeykubat, Alanya’yı fethettikten sonra şehrin Rum prensesi Prenses Destina ile evlenir.Mahperi Hunat Hatun ismini alan eşi, 1238 yılında Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerini barındıran bu külliyeyi yaptırır. Mahperi Hunat HatunKülliyesi;cami, medrese, hamam ve türbe bölümlerinden oluşur ve en göz alıcı kısımlarından biri de caminin batı cephesindeki görkemli ana giriş kapısıdır. Caminin kuzey tarafında ise Mahperi Hunat Hatun’un türbesi,ziyaretçilerini beklemektedir.

Döner Kümbet (7 km)

Kayseri’de görülmesi gereken Alaca, Çifte, Sırçalı gibi birçok kümbet vardır. Bunların en önemlilerinden biri de yine bir Selçuklu dönemi eseri olan Döner Kümbet’tir. Kümbet, çatısı kubbe şeklinde olan anıt mezarlara verilen addır ve Döner Kümbet, Selçuklu sultanı I. Alaeddin Keykubat’ın kızı Şah Cihan Hatun için yaptırılmıştır. 12 yüzü olan yapıda 10 yüzün taş işlemeleri birbirine çokbenzer, dolayısıylayüzleri sırayla inceleyen biri kümbet dönüyormuş gibi hisseder. 1276 tarihli yapının ismi buradan gelmektedir.

Kapalı Çarşı (6 km)

Binyıllar boyunca bir ticaret merkezi olarak önemini korumuş Kayseri’nin, Osmanlı döneminde İstanbul’dan sonraki en büyük kapalı çarşıya sahip olması hiç de şaşırtıcı değil. Bugün 500 esnafı barındıran Kayseri Kapalı Çarşısı,şehrin ticaret geleneğini deneyimlemek için iyi bir fırsat sunuyor. Yakınında yer alan Pastırmacılar Çarşısı ise Kayseri’ye gelmişken meşhur pastırmasını denemek isteyenleri bekliyor.

Atatürk Evi (6 km)

İmamzadeRaşit Ağa Konağı olarak da bilinen, geç Osmanlı dönemine ait bu güzel ev; Kurtuluş Savaşı’nın başında, 19-20 Aralık 1919 tarihlerinde Mustafa Kemal Atatürk’ü ağırlamıştır. Bugün ise döneme ait 41 eserin sergilendiği, ayrıca Atatürk’ün balmumu heykelinin de bulunduğu bir müze olarak hizmet vermektedir. Klasik Kayseri evlerinin günümüze ulaşan örneklerinden biri olan binada Atatürk’ün Kayseri’de yayınladığı beyanname ve ziyareti sırasında çekilmiş resimler görülebilir. 

Erciyes Dağı (30 km)

3.917 metre yüksekliği ile Türkiye’nin 5. en yüksek dağı olan Erciyes, Kayseri’nin en önemli sembollerinden biridir. Bu sönmüş yanardağ, şehrin 30 km güneybatısında, karlarla örtülü tepesi ve tüm görkemiyle bulutların üstüne kadar yükselir. Dağdan fışkıran lav ve küller, Anadolu’nun bir diğer doğa harikası olan peribacalarının oluşmasına yol açmıştır. Erciyes Dağı; kış aylarında kayak, yaz aylarında ise yürüyüş, tırmanış ve vahşi doğa meraklıları için mükemmel keşif ve spor olanakları sunmakta, tüm dünyadan ziyaretçileri ağırlamaktadır.

Ağırnas Yer Altı Şehri (30 km)

En az 3000 yıllık bir geçmişi olduğu düşünülen Ağırnas, Türk mimarisinin en büyük ismi Mimar Sinan’ın doğduğu kasabadır. Bu özelliği ve geçmişi Hıristiyanlığın ilk dönemlerine kadar uzanan yeraltı şehriyle tarih meraklılarının ilgisini çeker. Siz de Ağırnas yeraltı şehrinde bulunan geçitleri, ibadet yerlerini ve resimleri inceleyerek miladın hemen sonrasına bir yolculuk yapabilir, insanların o zamanın şartlarıyla oluşturduğu yaşam alanlarını hayranlıkla gezebilirsiniz.

Kapadokya (70 km)

Anadolu’nun dünya çapında en iyi tanınan bölgelerinden biri olanKapadokya;peri bacaları,kaya evleri, yeraltı şehirleri, balon turları ve mükemmel yürüyüş rotaları sunan vadileriyle ziyaretçilerine gerçekten benzersiz bir deneyim yaşatıyor. Kayseri’ye 70 km uzaklıkta bulunan, eşsiz doğal oluşumları ve tarihten taşıdığı izlerle bilinen bu bölgede rengarenk sıcak hava balonlarından birine binebilir, peribacalarını ve dillere destan gün doğumunu izleyebilirsiniz. Kale ve kiliseleri ziyaret etmeyiveatlı gezilere katılmayı unutmayın.

Sultan Sazlığı Milli Parkı (80 km)
Ülkemizin en önemli sulak alanlarından olan Sultan Sazlığı, ismini Osmanlı sultanı IV. Murat’ın burada konaklamasından alıyor. 300’den fazla kuş türüne, çok çeşitli sucul bitkilere, tatlı ve tuzlu su oluşumlarına ev sahipliği yapan bu özel bölge özellikle fotoğraf ve kuş gözlemciliği ile ilgilenenlere eşsiz manzaralar sunuyor. Keyifli bir sandal gezisiyle kimi kuluçkaya yatmış kimi göç esnasında mola veren kuşları izleyebilir, nilüfer çiçeklerinin ve saz adacıklarının hoş görüntülerine şahit olabilirsiniz.

Kapuzbaşı Şelalesi (140 km)

Şehir merkezine 140 km mesafede, Yahyalı ilçesinde bulunan bu doğa harikası; en yükseği 76 metreden dökülen 7 şelaleden oluşur. Çok yüksek bir su debisine sahip olduğundan Türkiye’de görebileceğiniz en etkileyici şelale manzarasını sunar. Kapuzbaşı Şelaleleri yıl boyunca aktığı için her mevsim ziyaret etmek ve civarında unutulmaz bir yürüyüşe çıkmak mümkündür. Ayrıca ailenizle keyifli bir piknik yapabilir, çadır kurup konaklayabilir, yazın şelalenin buz gibi sularını izlerken serinleyebilirsiniz.
Havaalanı transfer ihtiyaçlarınız, tur seçenekleri ve Kayseri ile ilgili her türlü ihtiyacınız için lütfen Danışma ile iletişime geçiniz.
concierge.kayseri@divan.com.tr.