Gönder
İptal veya Değişiklik

EN İYİ FİYAT İÇİN TIKLAYINIZ

Divan Bursa

Divan Bursa

Divan Otel Grubu, iş dünyasına yönelik olarak modern bir tarzda hazırlanan 105 odalı oteliyle iş, sanayi ve tarihin önemli bir merkezi konumundaki Bursa'nın kalbinde kapılarını açtı. Divan Bursa; hızla büyüyen modern şehrin ortasında, konfor ve kolaylık kadar, Uludağ'ın alt yamaçlarında harika bir konum da sunuyor. Hisar ve tarihî Bursa'dan sadece üç kilometre uzaklıkta olan, önde gelen şirket merkezleriyle organize sanayi bölgelerine kolay ulaşımı sağlayan otel, Bursa'nın en iyi restoranları ve eğlence mekânlarına da çok yakın. Üstelik otel, şehri ünlü yapan etkileyici doğal güzelliklerle çevrili bir bölgede yer alıyor.

Bursa'da iş ziyareti için bulunan üst düzey iş insanlarına yönelik tasarlanan Divan Bursa; geniş ve konforlu odalarıyla yüksek teknolojiyle donanmış toplantı alanlarını, 55 senelik mükemmelliyetçi hizmet geleneğiyle bir arada sunuyor. Otel, içinde bulunduğu şehir gibi, dinamik olduğu kadar huzurlu bir ortam sağlıyor. Bursa'nın ihtişamını, 21. yüzyıl konforuyla birleştirerek özgün bir stilde yorumlayan Divan Bursa'da deneyimleyin.

Konum

Hızla büyüyen modern bir sanayi kenti olan Bursa, zengin sanat ve mimarimirasıyla müzeleri kadar kültür festivalleri ve etkinlikleri sayesinde de, Osmanlı çağı ve Klasik dönemle bağını gururla yaşatan bir şehir özelliği taşıyor. Geçmiş ve şimdinin bu dinamik sentezi, Bursa'yı diğer iş ve ticaret merkezlerinden başarıyla ayırıyor. Bir iş sözleşmesini başarıyla noktalamak için Bursa'da bulunanlar kadar, Bursa’nın sayısız cazibe merkezini görmeye gelenler de şehrin yiyecek içecek kültürünün ve gece hayatının keyfini çıkarıyor.

Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk başkenti olan ve 14. yüzyıldan bugüne kadar hayati bir ticari merkez olma niteliği taşıyan şehir, tarihte İpek Yolu üzerinde önemli bir durak olduğu gibi ipek ve baharat üretimindeki başarısıyla da ünlenmiştir. Günümüzde de üretim ve altyapı sistemlerine büyük yatırımlar yaparak bu özel konumunu sürdüren Bursa, ana geçiş yollarına yakınlığıyla şehir içinde olduğu kadar çevre illerle de kolay ulaşım olanakları sağlamaktadır.

Tarihi İpek Yolu'na yakın olan ve metroyla bağlantısı bulunan Divan Bursa, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'ne 1 kilometre, Bursa Organize Sanayi Bölgesi'ne 12 kilometre, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'ne ise 13 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Otel aynı zamanda araç ile Mudanya Feribot İskelesi'ne 20, Bursa Yenişehir Havaalanı'na ise 45 dakikalık mesafede bulunuyor.

Otelden , şehirlerarası otoyola kolaylıkla  bağlanarak Ankara, İzmir ve İstanbul'a ulaşmak oldukça kolay.
Üstelik kısa bir araba yolculuğuyla el değmemiş ormanları, göz okşayan bitki örtüsü çeşitliliği ve nefes kesici manzaralarıyla ünlenen,  ülkenin en popüler kayak merkezi Uludağ ‘ı ziyaret etme olanağına da kolayca ulaşabilirsiniz.

Yakında Görülecek Yerler

 • Kültürpark 500 mt
 • Botanik Park 6 km
 • Atatürk Kongre Kültür Merkezi 1 km
 • Karagöz & Hacivat Müzesi 1 km
 • Cumalıkızık Köyü 15 km
 • Tophane 4 km
 • Ulucami 3 km
 • Bursa Kapalıçarşı 3 km
 • Bursa Hanlar Bölgesi 3 km
 • Teleferik 10 km
 • Mudanya 20 km
 • Uludag Ulusal Parkı 35 km
 • Gölyazı Tarihi Yarım Adası 30 km
 • Tarihi Irgandı Köprüsü 4 km
 • Tarihi Uluçınar Inkaya 15 km
 • Korupark AVM 10 km
 • Zafer Plaza AVM 3 km

Bizi Tercih Edin Çünkü;

 1. İdeal Konum - Şehir merkezinde bulunması. Mudanya Feribot İskelesine Araç İle 20 dakika sürmektedir.
 2. Tarihî Türk Hamamları ile çevrili termal bölgede özel konumu
 3. Otel ile bağlantılı 2400  lik termal SPA ve 1800 m² lik alanıyla şehrin en modern fitness merkezine sahip olması
 4. Seçkin bir dizayna sahip konforlu odaları ve tüm odalarından bulunan geniş balkon konsepti ile lüks atmosferi ve kişiye özel  butik - profesyonel hizmet anlayışı
 5. Havaalanına uzaklık - Bursa Yenişehir Havalımanı'na 45km (28 mil) mesafededir. Sabiha Gökçen Havalimanı'na 190 km ( 118 mil) ve araç ile yaklaşık 2,5 saat, Atatürk Havalimanı'na ise 245 km (152 mil ) Araç ile yaklaşık 3,5 saat uzaklıktadır.

Otel Bilgisi

Giriş:
14:00

Çıkış:
Öğlen 12:00

Sigara kullanımı:
Sigara içilebilir alanlar mevcuttur

Otopark Hizmeti:
Otopark kullanımı ücretsizdir

Divan Otel Bursa, Türkiye

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız

Haritalar

AIzaSyD2BYIlzZD6V03nr5KzBdeiXhwrrNHZbIM

Divan Bursa

Kükürtlü Mah. Dr Rüştü Burlu Cad. No: 11 16080 Osmangazi Bursa, Türkiye

Telefon: 0 224 265 10 00
Faks: 0 224 265 10 01
info.divanbursa@divan.com.tr