Divan

Divan Grubu’nun başlangıç noktası hiç şüphesiz Divan İstanbul’dur. Divan Grubu için önemli bir değer olan ve tamamen Türk emeği ve sermayesi ile yapılan otelin adı, Merhum Vehbi Koç’un isteği ile devrin ileri gelen edebiyatçı ve sanatçılarının katılımıyla düzenlenen bir yarışma neticesinde "Divan" olarak belirlendi. Sanat Eleştirmeni Fikret Adil ve Gazeteci Ömer Sami Coşar’ın önerdikleri ve jüri tarafından kabul edilen "Divan” ismi, ilerleyen yıllar içinde kalite ile özdeşleşerek uluslararası bir marka haline geldi. 1956 yılında Divan İstanbul’un açılışı ile temelleri atılan Divan Grubu, bugün Koç Holding’in en önemli markaları arasında yer alıyor.

Türkiye’nin en köklü markaları arasındaki yerini sağlam temeller üzerine kuran Divan Grubu bünyesinde üçü yurt dışında olmak üzere toplam 18 otel bulunuyor. İstanbul, Adana, Ankara, Bursa, Tekirdağ, Gaziantep, Muğla, Eskişehir, Mersin,Bodrum, Cizre, Erbil, Bakü ve Batum'daki otelleri ile konaklama sektöründe kalite ve lüks kavramına yeni bir tanım getiren Divan Otelleri, Divan Grubu’nun lokomotifi durumunda.

Divan denince akla ilk olarak oteller gelse de Divan markası içinde farklı hizmet sektörlerinde bulunan farklı önemli markalar da yer alıyor. Divan Grubu 13 bağımsız restoranında, 3 ziyafet mekânında ve 3 stadyum operasyonunda yetenekli şeflerinin özgün menüleri ile misafirlerini ağırlamakta.

Divan Grubu bünyesindeki önemli markalardan biri de Divan Pastaneleri’dir. Lüks çikolata ve butik pastane konseptinin Türkiye’deki lideri konumundaki Divan Pastaneleri, gurme ürünleri ile konuklarına benzersiz tatlar sunmakta. Divan Pastaneleri, İstanbul’da 14, Ankara’da 3 noktada eşsiz lezzetlerini tüketicilerle buluşturmakta. Fırıncılıkta da büyümesini sürdüren Divan Grubu, tüm Macrocenter ve bazı Migros’larda ve ayrıca İstanbul’da In Bakery by Divan markasıyla zengin ekmek çeşitlerinden tatlı ve tuzlu atıştırmalıklara, leziz sandviçlerden mini pizzalara kadar geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet vermekte.

Divan Grubu’nun atılım içinde olduğu farklı bir nokta da rezidanslar. İstanbul ve Gaziantep’te olmak üzere toplam 3 rezidans projesi bulunuyor. Divan kalitesini rezidanslara aktaracak olan grup, bu konuda da bir hayli iddialı. Divan Grubu, kurulduğu günden bugüne her zaman kalite kavramının en önemli temsilcileri arasında yer alıyor. Divan denince akla gelen ilk tanımlardan biri olan kalite ve ardından gelen lüks kavramları Divan hizmeti ile birebir örtüşüyor. Kalite çizgisini bozmadan büyümeye devam eden Divan Grubu; sadece Koç Holding’in değil Türkiye’nin en önemli markaları arasında yer alıyor.

Otelleri, restoranları, pastaneleri, fırınları, ziyafet ve stadyum operasyonları ile hizmet kalitesini gözler önüne seren Divan Grubu, büyüme hamleleri ile de ilerleyen yıllar içinde hem çalışan sayısını hem de hizmet noktalarını artıracak ve Divan kalitesini daha fazla insana ulaştırmak için çalışmalarına devam edecek. Divan eşittir kalite...

| İptal veya Değişiklik

Hotels

Turkey Iraq Azerbaijan Georgia

Patisseries

From our famous Turkish Delight to our tempting signature sweets, Divan Pâtisseries create handmade gourmet delicacies inspired by a passion for flavor… Divan Pâtisseries represent a tradition of prestige, enjoyment and quality that for more than half a century has made them Turkey’s leader and the pioneer of the luxury chocolate and boutique pâtisserie concept.
Learn More

Restaurants

Divan restaurants bring you an exceptional dining experience in a relaxed, contemporary ambiance. As the region’s exclusive dining brand, Divan restaurants feature a menu showcasing creative interpretations of traditional Turkish cuisine along with a broad selection of international classics. Starting with fresh, locally-sourced ingredients, our award-winning chefs delight diners with accessible yet intriguing cuisine that is equally suited to a quick business lunch or a leisurely dinner with colleagues or someone special.
Learn More

Catering

Divan’s catering and events team specializes in creative ideas and sensational cuisine, flawlessly served by professional staff. Drawing on the Divan brand’s sixty-year heritage of good taste and service excellence, Divan Catering brings flavour and memorable experiences, not to mention crisp linens and sparkling glassware, to the location of your choice.
Learn More

Residences

Divan Residence at G-Plus
Divan Residence at Bomonti Plaza
Divan Residence Gaziantep
G Marin Managed by Divan
Learn More
Click here to subscribe to Divan Mailing List