Onayla
İptal veya Değişiklik

İletişim

Bağlar Mahallesi Mimar Sinan Caddesi No:35 Güneşli 34209 İstanbul

T: +90 212 708 49 00

F: +90 212 708 49 99

info.gplus@divan.com.tr

reservation.gplus@divan.com.tr

AIzaSyD2BYIlzZD6V03nr5KzBdeiXhwrrNHZbIM

Divan Suites Gunesli

Bağlar Mahallesi, Mimar Sinan Caddesi No:35 Güneşli 34209 / İstanbul


T: +90 212 708 49 00


info.gplus@divan.com.tr

Güneşli' de Görülecek Yerler

Güneşli; sadece İstanbul’un en önemli yeni iş merkezlerinden biri değil, aynı zamanda şehrin dönüşümünde önemli yer tutan hızlı ekonomik büyüme ve ilerlemenin de bir timsali. Bugün dünyanın en heyecan verici metropolleri arasında yer alan İstanbul; modern tasarım ve modayı Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinin göz alıcı görkemiyle bir araya getirerek sunan bir kanal olarak öne çıkıyor. Hem tarihî bölgeleri, hem de doğal güzellikleri ile ziyaretçileri cezbederken; Boğaz’da bir gezinti, sunduğu akuatik ve mimarî zarafetle eşi bulunmaz bir tecrübe yaşatıyor.

İstanbul Forum Alışveriş Merkezi

İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan bu perakende cenneti, 495,000 metrekarelik (5.3 milyon sq. ft.) mağaza alanında 265 Türk ve uluslararası markaya yer veriyor. Alışveriş merkezinde ayrıca Turkuazoo akvaryumu ve Jurassic Land dinozor temalı parkı bulunuyor. Ayrıca, keyifli bir öğleden sonra veya akşam için İstanbul Forum’da 10 salona sahip bir sinema, bowling ve eğlence dünyası seçenekleri bulunmakta.

Sokullu Mehmet Paşa & Rüstem Paşa Camiileri

Her iki camii de Kanuni Sultan Süleyman’ın sadrazamları için Osmanlı’nın en büyük mimarı Koca Sinan tarafından yapılmış. Dekorasyonunda bugün bile kalitesi yakalanamayan eşsiz İznik çinilerinin başrol oynadığı camiilerin ikisi de kare avlu içine yerleştirilmişler. Ayırıcı mimarî özelliklerinin başında Koca Sinan’ ın Sokullu Mehmet Paşa Cami' sinde altıgen, Rüstem Paşa Cami' sinde ise sekizgen plan kullanması geliyor. Mimarbaşı her iki yapıtını da etkileyici kubbelerle süslemiş. Sinan’ın inşa ettiği bu küçük boyutlu camilerin dehasını ve orijinalliğini Süleymaniye gibi büyük camiilerden daha iyi gösterdiği kabul edilmektedir.

Büyük Saray / Mozaik Müzesi

Ortaçağın harikalarından biri olarak kabul edilir Bizans İmparatorları’ nın Büyük Saray’ ı. Hipodrom’ dan (At Meydanı, Sultanahmet Meydanı) Marmara Denizi’ne kadar olan geniş bir alanı kaplayan Saray ne yazık ki İstanbul’un fethi sırasında büyük zarar görmüş. Geriye kalan harabelerse “modern yapılaşmanın” arasında kaybolmuş. Bu makus talih, 20. yüzyılda bugün Arasta Çarşısı olarak bilinen yerde yapılan çalışmalar sırasında olağanüstü güzellikte mozaiklerin ortaya çıkarılmasıyla değişmiş. Genellikle doğayı resmeden mozaiklerin arasında vahşi hayvan savaşlarını betimleyenler de bulunmakta. Tüm tarih meraklıları, paha biçilmez eserlerin olduğu ve kazıların devam ettiği bölgedeki çalışmaların bir an önce tamamlanıp Büyük Saray’ın altın çağındaki görüntüsüne kavuşmasını heyecanla bekliyor. Bu satırlar yazılırken çalışmalar hala devam ettiğinden bölge, henüz halka açık değildir.