Onayla
İptal veya Değişiklik

İletişim

Jordania/Z. Gamsakhurdia Str. 8/15 Batum, GÜRCİSTAN

T:+995 422 25 55 22     

F: +995 422 22 86 85

info.batum@divan.com

reservation.batum@divan.com.tr

AIzaSyD2BYIlzZD6V03nr5KzBdeiXhwrrNHZbIM

Divan Suites Batumi

Jordania/Z. Gamsakhurdia Str. 8/15 Batumi


T: +995 422 25 55 22

Batum Uluslararası Havaalanı

Batum Havaalanı

Batım 6000

Gürcüstan

batumiairport.com

+995 422 23 51 00

Transportation
Batumi International Airport is 6,6km and approximately 10 minutes by car from Divan Suites Batumi.

Get Direction

Services provided by the Hotel
Taxis, rental cars, valet parking and limousine services are available. For more information, please contact the Concierge.

Batum'da Görülecek Yerler

Dileğiniz ister plajda uzanıp güneşin keyfini çıkarmak, ister tarihe dalıp geçmişin ve kültürün büyüsünü içinize çekmek ya da doğal güzellikleri keşfetmek olsun; Batum ve çevresinde yapılacak eğlenceli ve heyecan verici sayısız faaliyet mevcut. Dahası, tarihî merkezin tam ortasında yer alan Divan Suites Batumi, tüm bu güzelliklere kolay ulaşım sağlayan bir konuma sahip.

Batum Bulvarı

Batum Bulvarı, yüz yılı aşkın bir süre önce Batum’a eşsiz bir tatil beldesi olarak popülerliğini kazandıran ilk yürüyüş parkıdır. Birkaç kilometre boyunca (yaklaşık iki mil) sahilde; Karadeniz kıyılarında uzanan Batum Bulvarı'nın bir tarafı yeşilliklerle, diğer tarafı kafeler, restoranlar ve barlarla donatılmış durumda. Denize uzanan iki adet ahşap iskelesiyle Batum Bulvarı; yürüyüşe çıkmak ve güneşin görkemli batışının seyrine dalmak için zarif ve huzur verici bir yer.

Batum Botanik Bahçeleri

Batum’dan yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunmasına rağmen, Batum Botanik Bahçeleri' ne taksiyle ulaşım son derece kolay. Günümüzde Botanik Bahçeleri olarak bilinen yer, geçmişte Mecheslav D’Alphonse adında bir soylu tarafından oluşturulmuştur. Bahçe; Fransa'dan getirilen egzotik bitki, ağaç ve baharatlarla süslenmiş özel bir inziva köşesi olarak kullanılmaktaydı. Bu soylunun günümüzde Green Cape'de bulunan “Aşağı Park” olarak bilinen orijinal malikanesi ise Batum Botanik Bahçeleri'nin en popüler turistik mekânı. 3 Kasım 1912'de resmî olarak açılan 111 hektarlık tarihî park, özellikle tropik ve yarı tropik 2000'i aşkın bitki türüyle hem günlük ziyaretçilerinin hem de botanik meraklılarının ilgisini çekiyor.