Birlikte #iyileşeceğiz:

Divan Grubu olarak bu olağanüstü zor günlerin neferi olan sağlık çalışanlarımızın yanındayız ve onlara minnettarız.

Ülkemize ve toplumumuza karşı duyduğumuz sorumluluğun bilinciyle Divan İstanbul, Divan İstanbıl City ve Divan Suites İstanbul G-Plus otellerimizi sağlık çalışanlarımızın hizmetine sunuyoruz.
 
Sürecin başından itibaren uyguladığımız tüm dezenfeksiyon süreçlerini ve tedbirlerini en üst seviyede uygulamaya devam edeceğiz.
 
Tüm çalışma arkadaşlarımızın ve misafir edeceğimiz sağlık çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği en önemli önceliğimizdir.
 
Birlikte #iyileşeceğiz

 

Sağlık Önceliğimizdir:

Divan Grubu olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm otel, restoran, pastane, fırın ve ziyafet birimlerimizde; misafirlerimizin, paydaşlarımızın ve çalışanlarımızın güvenliği bizim için büyük önem taşımaktadır. Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 virüsü ile ilgili Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı açıklamaları da yakından takip edilmektedir. Sağlık Bakanlığı’nın direktifleri kapsamında tüm tedbirler alınmakta ve düzenli kontroller yapılmaktadır. Bu çalışmalar; COVID-19 dahil çok geniş kapsamlı önlemleri içermektedir.
Ziyaret ve seyahatlerinizi planlarken Divan Grubu’na her zamanki gibi güvendiğiniz için şimdiden teşekkür ediyoruz. Sağlığı önceliğimiz olarak belirleyerek, mevcut durumla ilgili detayları da içeren güncellemeyi  sizlerle paylaşmak isteriz:

Divan Otellerimizde;

Sizlere en üst düzeyde hijyen standartlarında konaklama imkanı sağlamak için her şeyi yaptığımızdan emin olmalısınız. Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) ve Sağlık Bakanlığı’nın COVID-19 ile ilgili önerilerini tüm otellerimiz ile düzenli olarak paylaşıp, uygulamaların kontrolünü sağlıyoruz.

Konaklamanızdan Önce

Seyahat planlarınızın önümüzdeki günlerde değişebilme ihtimalini göz önünde bulunduruyoruz. Sizleri güven içinde Divan Otelleri’nde ağırlamak ve yanınızda olduğumuzu her zaman hissetmeniz için ön ödemeli rezervasyonlar da dahil olmak üzere tüm bireysel rezervasyonların ücretsiz değişiklik veya iptal hakkını (giriş günü de dahil olmak üzere) Nisan ayı sonuna kadar sağlayacağız.

Konaklamanız Sırasında

Mevcut faaliyetlerimizi yerine getirirken COVID – 19 virüsüne karşı hepimizin daha dikkatli olması gerektiğinin farkındayız. Bu kapsamda;  el hijyeni ve temizlik ürünü spesifikasyonları, misafir odası ve ortak alan temizlik prosedürleri en üst düzeyde ve arttırılarak uygulanmaktadır.

Divan Grubu’nun tüm Otel, Restoran, Pastane, Fırın ve Ziyafet birimlerinde misafirlerimizi, paydaşlarımızı ve çalışanlarımızı her zaman korumak için temizlik kuralları ve hijyen prosedürlerimiz kapsamında hareket etmekteyiz.

Temizlik Ürünleri: Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı uluslararası kuruluşların dezenfektan ürünleri ve koruyucu ekipmanları ile çalışmaktayız.

Ortak Alanlar: Ortak alanlara yönelik standart temizlik uygulamaları artırılmıştır. Tüm kapı kolları, wc’ler, asansör butonları, masa ve sandalyeler, karşılama standları, güvenlik noktaları gibi alanlar kısa aralıklarla dezenfekte edilmektedir.

Mutfak: Tüm yüzeyler ve ekipmanlar dezekfektan ile temizlenmektedir. Mutfakta düzenli olarak el yıkama ve dezenfektasyon takibi sağlanmaktadır.
 
Yeme İçme Alanları: Mama sandalyeleri ve misafir masaları dezenfektan ile silinmektedir. Çalışanlarımız, düzenli ve sık aralıklarla el yıkama molaları vermektedir. Misafirlerimizin temas edebileceği kapı kolları, sandalye tutamaçları, tuzluk-biberlik, çaydanlık, kahve termosları, servis örtüleri ve menüler düzenli sıklıklarla dezenfekte edilmektedir. Masalarımız aralıklarla yerleştirilerek bu sürece özel yeniden düzenlenmiştir.
Sizlere her zaman en güvenli ve kaliteli hizmeti veren çalışanlarımıza yönelik hijyen prosedürümüz kapsamında ise;

Kişisel Hijyen: Ellerin doğru ve düzenli aralıklarla yıkanması, virüsün yayılmasıyla mücadeleye destek vermek açısından hayati önem taşımaktadır. Hem çalışanlarımızın hem de misafirlerimizin sağlığı açısından, el temizliği konusuna önem vermekte ve düzenli olarak kontrol etmekteyiz. El temizliği dışında, görevleri kapsamında ilgili çalışanlarımız tek kullanımlık ve düzenli sıklıklarla değişen eldiven kullanmaktadır. Tüm çalışanlarımızın üniformalarının temizlik ve değişim sıklığı arttırılmıştır.

Eğitim: Tüm birimlerimizde çalışan arkadaşlarımıza genel hijyen standartlarımıza ek olarak COVID-19 farkındalık eğitimleri kapsamlı ve düzenli bir şekilde verilmektedir.

Divan Grubu olarak her zaman olduğu gibi kalite ve özenimizden ödün vermeden hizmet vermeye devam ettiğimizi belirtmek isteriz.
 

Topluluğumuza Katılın

E-mail adresinizi giriniz