Onayla
İptal veya Değişiklik

Divan Gaziantep

En iyi fiyatlar için

Yerel Saat

Hava Durumu

Divan Gaziantep Konum ve Görülecek Yerler

Mücahitler Mahallesi Sani Konukoğlu Bulvarı No: 92/A 27090 Şehitkamil Gaziantep

Tefon: 0342 999 1 333     

Faks: 0342 501 1 686

info.divangaziantep@divan.com.tr

sales.divangaziantep@divan.com.tr

Divan Gaziantep

Divan Gaziantep Map

Ulaşım

Divan Gaziantep şehir merkezine 1,3 kilometre, Gaziantep Havalimanı'na ise 23 km olup, araçla 25 dakika uzaklıktadır.

Gaziantep Havalimanı Yol Tarifi

Otel Hizmetleri

Kiralık arabalar, otele ve havalimanına servis hizmeti, valet ve limuzin servisleri mevcuttur. Daha fazla bilgi için lütfen Concierge'a danışın

Gaziantep'te Görülecek Yerler

Romalılara dayandığı tahmin edilen ve koruyucu surlarının etrafını çevrelediği Gaziantep Kalesi, şehrin merkezine hakim bir konumda bulunmakta. Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları dahil olmak üzere, şehre hükümdarlık etmiş bütün imparatorluklar kaleyi defalarca yeniden inşa etmiştir. Gaziantep Kalesi ayrıca, Kurtuluş Savaşı esnasında şehri Fransız işgaline karşı büyük bir başarıyla müdafaa etmiş olan kahramanlara adanmış bir müzeye de ev sahipliği yapmaktadır.

Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, günümüze kadar gelen en iyi korunmuş ve en çarpıcı Roma dönemine ait mozaiklerin bazılarını barındırıyor. Belkıs-Zeugma arkeolojik bölgesinde gün ışığına çıkarılmış bu yapıtlar, dünyanın en büyük mozaik müzesinde sunulmaktadır. “Çingene Kız” ve “Venüs'ün Doğuşu” müzenin önde gelen eserleri olmalarına rağmen, geniş çaplı koleksiyonda Truva Savaşı'ndan görüntüler, savaş arabasında Poseidon ve daha nicesi sergilenmektedir.

Gaziantep Müzesi Hititlere ait, başta oymacılık ve heykelcilik olmak üzere muazzam bir sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapmakta. Müze ayrıca, antik zamanlardaki ticaret ve devlet işleyiş biçimlerine ışık tutan etkileyici büyüklükte bir antik mühür koleksiyonuna da sahiptir.

Bakırcılar Çarşısı, Gaziantep Kalesi'nin hemen güneyinde bulunan üzeri açık ve kapalı birçok pazarın iç içe geçtiği bir bölgedir. Çarşıya ismini veren bakır atölyelerinin ağırlıkta bulunduğu Zincirli Bedestan ise, rengarenk baharatların, yerel tatların ve tabii ki kilimlerin ve mücevherlerin satıldığı birçok dükkanla dolup taşıyor.

Alaüddevle Camii 15. yüzyılın başı veya sonlarında Dulkadirli hükümdarı Alaüddevle Bozkurt Bey tarafından inşa ettirilmiştir. Camiinin orijinal kalan tek kısmı ise Memluk süslemeleriyle göze çarpan minaresidir. Camiinin binası 20. yüzyılın başlarında mimar Amenak'ın tasarımının doğrultusunda taş ustası Kirko tarafından inşa edilmiştir.

Günümüz Gaziantep'in merkezinde bulunan Kendirli Kilisesi, 1860 yılında 3. Napolyon’un finanse ettiği Fransız misyonerler tarafından yapılmıştır. Türkiye'nin hoşgörü ve misafirperver kültürüne adeta şahitlik eden bu kilise, onu süsleyen siyah ve beyaz madalyonları ile dikkat çeker.