Onayla
İptal veya Değişiklik

Divan Express Baku

En iyi fiyatlar için

Yerel Saat

Hava Durumu

EN İYİ FİYAT İÇİN TIKLAYINIZ

Divan Express Bakü

Divan Express Baku


İş veya tatil için seyahat eden misafirlerimize konfor ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak Divan kalitesinde hizmet sunmak üzere tasarlanan Divan Express Baku, parlayan cam dış cephesiyle Azerbaycan'ın gelişmekte olan yeni yüzünün bir sembolüdür. Ülkenin kurucusu Haydar Aliyev'in, "İki devlet, tek millet" sözüyle açıkladığı gibi otelimiz, süitler dahil 62 odasıyla Türk ve Azeri kültürün konukseverliğe verdiği değeri temsil etmektedir. Divan Express Baku'nün hemen bitişiğinde yer alan, dünya mimarisinde bir dönüm noktası sayılan Haydar Aliyev Kültür Merkezi, Aliyev'in anısına ithaf edilmiş olup, çağdaş Baku'nün en önemli yapılarından biridir. Şehir merkezine yakın konumu ve şehrin tüm karmaşasından uzak konaklama imkanı sunmasıyla birlikte, Divan Express Baku "Kafkasya'nın Dubai'si" olarak bilinen Baku'ye seyahat edenlerin öncelikli tercihidir. Ayrıca Divan konukseverliği ve kaliteli hizmet anlayışına ek olarak, titizlikle tasarlanmış konforlu odaları ve lezzetli tatları da oteli ayrıcalıklı kılmaktadır.

Konum

Divan Express Baku, gelişmekte olan başkentin kalbinde konumlanmış olup, misafirlerine huzurlu ve dingin bir alan yaratarak şehir hayatının kolaylığından kopmadan şehrin karmaşasından uzak ve güvenli bir noktada bulunmaktadır. Otelimiz, Haydar Aliyev Uluslararası Havaalanı'na sadece 15 dakika uzaklıktadır. Şehir merkezi ve tarihi mekanlara metro ile 6 dakika ve araba ile 15 dakikalık mesafededir. Yeni Baku'nün merkezinde bulunan Divan Express Baku, dinamik şehrin en önemli yapısı olan Haydar Aliyev Kültür Merkezi'nin hemen yanında yer almaktadır. Azerbaycan'ın enerjisini ve potansiyelini yansıttığı, mimari bir başarının eseri olan yapıda; konferans odası, üç oditoryumu, kütüphanesi ve müzesi de dahil olmak üzere ayrı fonksiyonel kalemler bulunmaktadır. Dünyaca ünlü Zaha Hadid Architects tarafından tasarlanan binanın ana hatları, bulunduğu toprakların topografisinin kıvrımlarının bir yansımasıdır.

Yakın Çevre

Azerbaycan'ın başkenti ve en büyük şehri olan Baku, Hazar bölgesinin en hızlı büyüyen ticaret merkezidir. Pozitif dönüşümü, enerjisi ve dinamizmi ile dünya çapında tanınan bir şehirdir. Gökdelenleri, Zaha Hadid Architects tarafından tasarlanan Haydar Aliyev Kültür Merkezi gibi çağdaş mimari şaheserlerin bulunduğu Baku'nün dünya gündemindeki önemi hızlıca artmaktadır. Örneğin, Baku son dönemlerde yapılan 57. Eurovision Şarkı Yarışması'nın 2012 yılındaki ev sahipliğini yapmıştır. Azerbaycan toplam nüfusunun yaklaşık dörtte birinin yaşamını sürdürdüğü Baku'nün tarihi tahmini olarak MÖ 1. yüzyıla, şehirdeki ilk yazılı kaynakların bulunduğu zamana kadar uzanmaktadır. Fakat şehrin yükselişi, hükümdar Shirvanshahm Akhsitan I'in 12. yüzyılda Baku'yü yeni başkenti seçmesi ile başlamıştır. 19. yüzyılda şehir Rus İmparatorluğu'nun bir parçası haline gelmiştir ve 1846'da bulunan ilk mekanik sistemli kuyudan beri petrol, şehrin tarihi ile ayrılmaz bir parça olmuştur. Baku bugün, gösterişli tarihi mirası üzerine başlattığı kentsel dönüşüm programı ile tam anlamıyla bölge ve dünya için yol gösterici bir konuma gelmiştir.

Baku'deki konaklamanız sırasında İçeri Şehir, Kız Kulesi, Şirvanşahlar Sarayı, iki kervansaray ve Juma Camii mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Yakınlarda yaklaşık bir asır önce şehrin ilk petrol baronları tarafından inşa edilen ihtişamlı 19. yüzyıl konakları ile ünlü rıhtımı bulunmaktadır. Bakulüler'in ve ziyaretçilerin akşam gezintilerine çıktıkları rıhtımdaki sahil bulvarı, Hazar Denizi'nin hafif dalgalı sularını izleyerek çay keyfi yapılan görkemli ağaçlı hattır. Hazar bölgesinin ekonomik dinamosunun bizzat kendisi haline gelmek için yaratılmış olan bu zarif ve tarihi şehir, aynı zamanda gökdelenleri ile modern şehrin ruh ikizi ve en önemli parçasıdır.

Yakındaki Görülecek Yerler

  • Kız Kulesi : 6.4 km
  • Şirvanşahlar Sarayı : 6.5 km
  • Ateşgah : 17.4 km
  • İmam Hüseyin Camii : 26 km
  • Metro Alışveriş Merkezi : 2.2 km

Bizi Tercih Edin Çünkü;

  1. İdeal Konum Otel'imiz şehir merkezine sadece 15 dakikalık yürüyüş mesafesindedir
  2. Yüksek kalitede kişiye özel hizmet sunmaktadır
  3. Seçkin bir ortamda Gurme Mutfaği
  4. Divan Express Bakü'nün konforlu odaları seçkin dizaynı ve lüks bir ortamı harmanlıyor
  5. Havalimanına mesafe Divan Baku'den Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı 20 km mesafededir ve araç ile yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Şehir merkezi yürüyerek 15 dakika uzaktadır.

Otel Bilgisi

Giriş:

2:00 pm

Çıkış:

Öğlen 12:00

Smoking:
Sigara içilebilir alanlar mevcuttur

Parking:
Otopark hizmeti mevcuttur

Resepsıyon Divan Express Hotel Baku, Azerbaijian

Daha fazla bilgi için Burayı Tıklayınız

Harita

Divan Express Baku

15/A Hasanoğlu Ave., AZ 1025 Baku, Azerbaijian

15/A Hasanoğlu Ave., AZ 1025 Baku, Azerbaycan

Telefon:+99 4 12 564 25 55
Faks:+99 4 12 564 46 00
info.divanexpressbaku@divan.com