Onayla
İptal veya Değişiklik

Divan Suites Gaziantep

En iyi fiyatlar için

Yerel Saat

Hava Durumu

EN İYİ FİYAT İÇİN TIKLAYINIZ

Divan Suites Gaziantep

Divan Suites Gaziantep

Divan Suites Gaziantep, Türkiye’nin Güneydoğu bölgesinin zengin kültürel mirasını, yetenekli zanaatkarlar tarafından geleneksel tarzda oluşturulmuş orijinal duvar ve tavan süslemelerini içeren çok özel bir dekorasyonla sunuyor. Lobideki büyük kristal avizeler ve özel işlemeli bakır aksesuarlardan, odaları donatan altın varak çalışmaları ve eski Gaziantep görsellerine kadar Divan Suites Gaziantep, Bizans ve Osmanlı dönemlerinin önemli bir ticaret yolu olan İpek Yolu üzerindeki konumunun zengin tarihini hissettiren detaylarla dolu. Türkiye’nin ilk Divan Suites oteli olan Divan Suites Gaziantep’te hem iş hem de turistik amaçlarla Gaziantep’e gelen konuklarımız için tasarlanmış 107 misafir odası ve 1 kral dairesi olmak üzere üstün kaliteyi, konforu ve lüksü buluşturan toplam 108 oda yer alıyor. Geleneğin, modern tasarımla bir araya geldiği Divan Suites Gaziantep, şehir merkezine yakınlığı ve Gaziantep Uluslararası Havaalanı’na kolay erişimiyle öne çıkmakta. Efsanevi İpek Yolu üzerindeki konumu Divan Suites Gaziantep’in şehri keşfetmek isteyen konuklarına büyük avantaj sağlıyor. Üstün teknolojiyle donatılmış olan Divan Suites Gaziantep ayrıca geniş toplantı odaları ve 250 m2’lik (2,670 sq. ft.) balo salonuyla etkileyici etkinlikler ve göz kamaştıran düğünler için mükemmel seçeneklere sahip. Günün yorgunluğunu atmak, dostlarınız veya iş arkadaşlarınızla bir araya gelmek içinse Cafe Divan ve Lobby Lounge & Bar, Divan klasikleri ve yerel lezzetleri bir araya getiren zengin menüleriyle sizlere rahatlatıcı bir atmosfer sunacak.

Konum

Divan Suites Gaziantep, kervanlarla eşsiz baharatların, ipeklerin, tütsülerin ve daha nice ticaret eşyasının Doğu’dan Batı’ya taşındığı, efsanelere konu olmuş İpek Yolu’nun üzerinde bulunuyor. Bu geleneği devam ettiren Divan Suites Gaziantep merkezi konumu ve organize sanayi bölgelerine kolay ulaşımıyla hem iş hem de zevk amacıyla seyahat edenler için mükemmel konaklama imkanları sunuyor. Otelden 23 km uzaklıkta bulunan Gaziantep Uluslararası Havaalanı’na araçla ulaşım sadece 25 dakika sürüyor.

Yakın Çevre

Gaziantep, ya da eski adıyla Antep, 2,000 yıla yayılan zengin geçmişini, Türkiye’nin en hızlı büyüyen finansal merkezlerinden biri olarak modern yüzüyle birleştiriyor. İpek Yolu adıyla bilinen önemli bir ticaret yolundaki kilit konumuyla şehrin geçmişi Hititler dönemine kadar uzanırken, ticari bir merkez olarak değerini Akad, Asur, Urartu, Babil, İran, Makedonya, Part, Roma, Bizans, Sasani, Selçuk ve Osmanlı İmparatorlukları dönemlerinde korumuştur. Şehir kapalı çarşılarıyla ünlüdür ve bu çarşılarda geleneksel bakır sanatını icra eden Gaziantep’in meşhur bakırcıları yer alır. Çarşıların dar sokaklarında gezdikçe adımlarınızın ritmi bakırcıların çekiçlerinin ritmiyle bir olur. Bu çekiçlerin darbelerinden ortaya Türk kahvesi cezvelerinden, tepsilere, vazolardan, duvar saatlerine kadar çok çeşitli, özel bakır tasarımları çıkar. Bir mola vermek istediğinizde, bir kafeye oturun ve Gaziantep’in meşhur baklavasını tadarken, şehrin Gaziantep Kalesi’nin egemenliğindeki silüetine göz atın. Romalılar tarafından inşa edilen kale, M.S. 6. yüzyılda İmparator Jüstinyen tarafından restore edilmiş, daha sonra 12. ve 13. yüzyıllarda Selçuk Türkleri tarafından büyük oranda yeniden inşa edilmiştir. Buradan kısa bir taksi yolculuğuyla Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi’ne geçebilir, “Çingene Kız”, “Savaş Tanrısı Mars’ın Heykeli” ve “Venüs’ün Doğuşu” gibi var olan en güzel Roma mozaiklerinden bazılarını görebilirsiniz.

Yakındaki Görülecek Yerler

Romalılara dayandığı tahmin edilen ve koruyucu surlarının etrafını çevrelediği Gaziantep Kalesi, şehrin merkezine hakim bir konumda bulunmakta. Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları dahil olmak üzere, şehre hükümdarlık etmiş bütün imparatorluklar kaleyi defalarca yeniden inşa etmiştir. Gaziantep Kalesi ayrıca, Kurtuluş Savaşı esnasında şehri Fransız işgaline karşı büyük bir başarıyla müdafaa etmiş olan kahramanlara adanmış bir müzeye de ev sahipliği yapmaktadır.

Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, Roma dönemine ait mozaiklerin günümüze kadar gelen en iyi korunmuş ve en çarpıcı bazı örneklerini barındırıyor. Belkıs-Zeugma arkeolojik bölgesinde gün ışığına çıkarılmış bu yapıtlar, dünyanın en büyük mozaik müzesinde sunulmaktadır. “Çingene Kız” ve “Venüs'ün Doğuşu” müzenin önde gelen eserleriyken, geniş çaplı koleksiyonda Truva Savaşı'ndan görüntüler, savaş arabasında Poseidon ve daha nicesi sergilenmektedir.

Gaziantep Müzesi başta oymacılık ve heykelcilik alanlarında olmak üzere, Hititlere ait muazzam bir sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Müze ayrıca, antik zamanlardaki ticaret ve devlet işleyiş biçimlerine ışık tutan etkileyici büyüklükte bir antik mühür koleksiyonuna da sahiptir.

Bakırcılar Çarşısı, Gaziantep Kalesi'nin hemen güneyinde bulunan üzeri açık ve kapalı birçok pazarın iç içe geçtiği bir bölgedir. Çarşıya ismini veren bakır atölyelerinin ağırlıkta bulunduğu Zincirli Bedesten ise, rengarenk baharatların, yerel tatların ve tabii ki kilimlerin ve mücevherlerin satıldığı birçok dükkanla dolup taşıyor.

Alaüddevle Camii 15. yüzyılda Dulkadirli hükümdarı Alaüddevle Bozkurt Bey tarafından inşa ettirilmiştir. Camiinin orijinal kalan tek kısmı ise Memluk süslemeleriyle göze çarpan minaresidir. Camiinin binası 20. yüzyılın başlarında mimar Amenak'ın tasarımının doğrultusunda taş ustası Kirko tarafından inşa edilmiştir.

Günümüz Gaziantep'in merkezinde bulunan Kendirli Kilisesi, 1860 yılında 3. Napolyon’un finanse ettiği Fransız misyonerler tarafından yapılmıştır. Türkiye'nin hoşgörülü ve misafirperver kültürüne adeta şahitlik eden bu kilise, onu süsleyen siyah ve beyaz madalyonları ile dikkat çeker.

Bizi Tercih Edin Çünkü;

  1. İdeal Konum - Otel'imiz şehir merkezine sadece on dakikalık yürüyüş mesafesindedir
  2. Yüksek kalitede kişiye özel hizmet sunmaktadır
  3. Seçkin bir ortamda gurme mutfağı
  4. Divan Suites Gaziantep'in konforlu odaları seçkin dizaynı ve lüks bir ortamı harmanlıyor
  5. Havaalanına Mesafe- Gaziantep Havalimanı'na 23 km mesafedir ve araç ile ortalama 30 dakika sürmektedir.

Otel Bilgisi

Giriş Saati:
14:00

Çıkış Saati:
Öğlen 12:00

Sigara Kullanımı:
Sigara içilebilen alanlar mevcuttur

Otopark Hizmeti:
Vale Hizmeti

Divan Suites Gaziantep

Daha fazla bilgi için Burayı tıklayınız

Harita

Divan Suites Gaziantep

Mücahitler Mah. Sani Konukoğlu Blv. No:90 Şehitkamil Gaziantep

Tel:+90 342 999 4 111

Faks:+90 342 503 0 022
info.divansuites@divan.com.tr