Yerel Saat
Yerel Sıcaklık
18 oC / 65 F
Summit Hotels & Resorts
Iprefer
Divan Bursa Kükürtlü Mah. Dr Rüştü Burlu Cad. No:11 16080 Osmangazi Bursa
T: 0224 265 10 00 pbx      F: 0224 265 10 01
info.divanbursa@divan.com.tr | sales.divanbursa@divan.com.tr | Harita ve Konum

Divan Bursa

Tripadvisor

Genel Bilgi

Divan Otel Grubu, iş dünyasına yönelik olarak modern bir tarzda hazırlanan 105 odalı oteliyle iş, sanayi ve tarihin önemli bir merkezi konumundaki Bursa'nın kalbinde kapılarını açtı. Yeni Divan Bursa, hızla büyüyen modern şehrin ortasında, konfor ve kolaylık kadar, Uludağ'ın alt yamaçlarında harika bir konum da sunuyor. Hisar ve tarihi Bursa'dan sadece üç kilometre uzaklıkta olan, önde gelen şirket merkezleriyle organize sanayi bölgelerine kolay ulaşımı sağlayan otel, Bursa'nın en iyi lokantaları ve eğlence mekânlarına da çok yakın. Üstelik otel, şehri ünlü yapan etkileyici doğal güzelliklerle çevrili bir bölgede yer alıyor.


Bursa'da iş ziyareti için bulunan üst düzey iş insanlarına yönelik tasarlanan Divan Bursa, geniş ve konforlu odalarıyla, yüksek teknolojiyle donanmış toplantı alanlarını, 55 senelik mükemmelci hizmet geleneğiyle bir arada sunuyor. Otel, içinde bulunduğu şehir gibi, dinamik olduğu kadar rafine bir ortam sağlıyor. Bursa'nın ihtişamını, 21. yüzyıl konforuyla birleştirerek özgün bir stilde yorumlayan Divan Bursa deneyimiyle yaşayın.


Konum


Hızla büyüyen modern bir sanayi kenti olan Bursa, zengin sanat ve mimari mirasıyla müzeleri kadar kültür festivalleri ve etkinlikleri sayesinde de, Osmanlı çağı ve Klasik dönemle bağını gururla yaşatan bir şehir özelliği taşıyor. Geçmiş ve şimdinin bu dinamik sentezi, Bursa'yı diğer iş ve ticaret merkezlerinden başarıyla ayırıyor. Bir iş sözleşmesini başarıyla noktalamak için Bursa'da bulunanlar kadar, buranın sayısız cazibe merkezini görmeye gelenler de şehrin yiyecek içecek kültürünün ve gece hayatının keyfini çıkarıyor.


Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk başkenti olduğu 14. yüzyıldan bu yana hayati bir ticari merkez olma niteliği taşıyan şehir, tarihte İpek Yolu üzerinde önemli bir durak olduğu gibi ipek ve baharat üretimindeki başarısıyla da ünlenmiş. Günümüzde de üretim ve altyapı sistemlerine büyük yatırımlar yaparak bu özel konumunu sürdüren Bursa, ana geçiş yollarına yakınlığıyla şehir içinde olduğu kadar çevreyle de kolay ulaşım olanakları sağlıyor.


Kendisi de kadim İpek Yolu'na yakın olan ve metroyla bağlantısı bulunan Divan Bursa, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'ne bir kilometre, Bursa Organize Sanayi Bölgesi'ne 12 kilometre, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'ne ise 13 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Otel aynı zamanda Mudanya Feribot İskelesi'ne 20, Bursa Yenişehir Havaalanı'na ise 45 dakikalık mesafede bulunuyor.


Otelden şehirlerarası otoyola zahmetsizce bağlanarak Ankara, İzmir ve İstanbul'a ulaşmak mümkün. Üstelik kısa bir araba yolculuğuyla el değmemiş ormanları, göz okşayan bitki örtüsü çeşitliliği ve nefes kesici dağ manzaralarıyla ünlenen Uludağ Milli Park'a ulaşabilirsiniz. Uludağ'ın ülkenin en popüler kayak merkezi olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.Yakındaki Görülecek Yerler


Divan Bursa; hizmet kalitesi, işinden keyif alan profesyonel personeli, konfor seçenekleri, yeni bir lezzet deneyimi yaşatan özgün tatları ile bir anda çok uzaklara götürür; yeryüzünde hiç olmayan diyarlara. Ama Divan Bursa'ya geldiğinizde, gitmek istediğiniz her yerin çok yakınınızda olduğunu da göreceksiniz.


Kültürpark 500 m
Karagoz & Hacivat Muzesi 1 km
Ulucami 3 km
Bursa Han ve Hamamlar Bolgesi 3 km
Botanik Park 3 km
Bursa Kapalicarsi 3 km
Heykel Meydanı 3 km
Mudanya 20 km
Uludag Ulusal Parkı 35 km


Yazdr Arkadana Gnder
Share
Koç
Gri Creative Agency
Geribildirim | Kariyer | Medya | Paro | İletişim | Gizlilik Politikası | Foto Galeri | Divan Hakkında | Bilgi Toplumu Hizmetleri | Preferred Hotel Group

Oteller | Özel Fırsatlar | Toplantılar ve Etkinlikler | Divan Touch | Restaurantlar | Pastaneler

Lokasyonlar: İstanbul   Ankara   Antalya   Bodrum   Çorlu   Bursa   Erbil   Bakü    Gaziantep   Batumi

©2014 Divan Hotel Group. All rights reserved

Greening Hotels